З Днем закоханих!

Опубликовано: 14 февраля 2016
Просмотров: 1589

Вітаємо всіх-всіх

З Днем Святого Валентина!

Бажаєм кохання, щасливих ночей,
Блакитних чи карих, чи чорних очей,
Щастя великого, щастя земного,
Бажаєм зустріти Тобі лиш одного,

Бажаєм кохати людину таку,
Щоб радість і тугу ділила твою,
Щоб щастям повніли бокали вина,
Щоб у вас з'явилась стежина одна,
Щоб вела вас світом в далекі дороги,
Щоб серце не рвалось від болю й тривоги,
Щоб мрії збувались і очі всміхались,
І миті щасливі на все залишались...

Адміністрація Козелецького соціально-інформаційного порталу kozeletslife.com

 


14 лютого – День Святого Валентина, свято усіх закоханих. Раніше це свято у нашій країні не відзначалося, але ось уже декілька років, як воно прижилося й у нас.

Вже більш як 18 століть існує свято всіх закоханих. Хоча кажуть, що відзначати його почали ще раніше: в основі його лежить Римське свято Lupercalia – фестиваль еротизму на честь богині кохання Juno Februata. Всі полишали свої справи і починались веселощі. Свято мало свої обряди. Метою свята було знайти свою половинку, і, як наслідок, після святкування створювалося дуже багато нових сімей.

У 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого святом – Днем Святого Валентина. З того часу закохані шанують Святого Валентина і вважають його своїм заступником. У цей день стало дуже популярним влаштовувати весілля і вінчання. Кажуть, що це залог вічного кохання.

Вітання — бажано “анонімне”

Головною й обов’язковою деталлю свята всіх закоханих є “валентинки” — листівки-послання з освідченнями. “Валентинки” повинні бути виконані у формі серця, із зображенням сердечка тощо. Традиційно (і про це багато хто у нас знає!) їх пишуть зміненим почерком або лівою рукою, або просто не підписують. Адресат повинен сам здогадатися, хто саме надіслав йому “валентинку”.

Квіти — не будь-які

Символом Дня всіх закоханих вважаються і червоні троянди. Саме їх прийнято дарувати на День святого Валентина. Коріння цієї традиції — в античному язичництві. Богиня кохання Афродіта, знову ж таки за легендою, коли поспішала до коханого, стала на кущ білих троянд, поранила ногу — і закривавила квіти своєю кров’ю. З того часу червоні троянди — символ кохання і пристрасті.

Освідчуються — всі!

День закоханих – най-кращий час для зняття всіх заборон. Цього дня зізнатися в тому, що давно є на серці, можуть усі. В багатьох країнах вважається, що в День святого Валентина будь-яка жінка може підійти до того, хто їй припав до серця, і попросити його стати її чоловіком. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за честь і зробити жінці відступний подарунок. Цей день — ідеальний час для обряду заручення й обміну шлюбними перснями, а останнім часом навіть стало модно 14 лютого справляти весілля.

Дарують — різне

У принципі, традиційні подарунки на День святого Валентина повинні мати форму серця. Дуже часто закохані дарують одне одному сердечка-солодощі, сердечка-повітряні кулі, сердечка-подушки.

Французи у День святого Валентина дарують коштовності. В англійців уявлення про кохання — досить широке, тому вони вітають з Днем всіх закоханих не тільки людей, а й улюблених тварин, наприклад, коней або собак. Дарують їм сідло у формі серця, брелоки на ошийники тощо. А ось японці перетворили День святого Валентина у “8 Березня для чоловіків”. Цього дня в Японії подарунки роблять в основному жінки — чоловікам, і дарувати прийнято всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці…

Особливості національного святкування

В Англії пишуть винятково анонімні картки-“валентинки” одне одному. Навіть чоловік своїй дружині не освідчується відкрито. Це своєрідний таємничий ритуал. Ти можеш писати що завгодно і ніхто не звинуватить тебе у зухвалості, оскільки під текстом немає підпису.

У Франції чоловіки обов’язково приносять коханим шоколад чи шоколадні цукерки, а букети добирають дуже ретельно, згідно із “мовою квітів”, тобто кожна квітка має свої значення і може розповісти дівчині все, про що дарувальник не сміє сказати.

В Японії 14 лютого чи не єдиний день, коли жінка може вільно висловлювати свої почуття коханому чоловіку. День усіх закоханих має продовження: 14 березня в Японії відзначають Білий день, тобто чоловіки мають відповісти взаємністю на освідчення жінок 14 лютого.

В Італії з давніх-давен 14 лютого римляни відзначали язичницьке свято Лупекалій: вночі розводили багаття і стрибали через нього, щось на кшталт Івана Купала. Це було свято кохання і плоті. Згодом цю традицію перенесли на День святого Валентина. У Вероні 14 лютого збираються туристи з усього світу, щоб відвідати капелу. Тут у дворі стоїть білий будинок, біля балкона якого колись так наполегливо чекав Джульєтту Капулетті Ромео Монтеккі. Нині головна героїня втілена у бронзі і, кажуть, приносить щастя і здійснення бажань тому, хто доторкнеться до грудей статуї. Серед італійських закоханих дуже популярним є шлюб у День святого Валентина, бо існує переконання, що такі пари щастя супроводжуватиме все життя.

День святого Валентина святкують всього 42% українців

Про те, що 14 лютого - День закоханих, знає переважна більшість українців.

При цьому День святого Валентина святкують всього 42% громадян. Це, головним чином, молоді люди до 30 років. Такі дані опитування, проведеного соціологічною службою Центра ім. Разумкова.

Соціологи також стверджують, що в цей день мають намір зробити подарунки своїм половинам не більш 38% опитаних, а сподіваються їх одержати - 34%.

 


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить