Оподаткування заробітної плати в 2011 році

Опубликовано: 05 января 2011
Просмотров: 15253

Яким чином буде оподатковуватись заробітна плата в 2011 році в зв’язку з прийняттям Податкового кодексу?

При нарахуванні зарплати податок слід утримувати з суми нарахованої зарплати, яку зменшено на суму єдиного соціального внеску та суму податкової соціальної пільги за її наявності.

 

Чи потрібно подавати заяву з 1 січня 2011 року на застосування соціальної податкової пільги?

Так необхідно. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.Відмінністю від чинного порядку застосуван­ня податкової соцпільги є те, що з наступного року пільгу надаватимуть і у міся­ці звільнення.

Чи передбачені пільги у Податковому кодексі для учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни?

Для таких категорій платників передбачена пільга у розмірі 150 відсотків загальної пільги, тобто 50 відсотків суми, що не перевищує розміру місячного прожиткового міні­муму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

1320 гривень - граничний дохід для отримання податкової соціальної пільги

Законом України від 23.12.2010 р. №2857 - VI «Про Державний бюджет України на 2011рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2011 р. – 941 грн. та розмір мінімальної заробітної плати - 941 грн.

Податковим кодексом встановлено, що під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, тобто 941х1,4 = 1317,40 ≈ 1320 грн.


Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові

Читайте також статті:


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить