Як вибрати якісний чай? Поради фахівця

Опубликовано: 26 февраля 2016
Просмотров: 1156

Що найкраще зігріває у зимову негоду? Що допомагає збадьоритись, втамувати спрагу? Звичайно, чашка гарячого чаю.

Як вибрати якісний напій, що порадує вишуканим смаком та ароматом, розповідає начальник науково-виробничої лабораторії харчової продукції та продовольчої сировини ДП "Чернігівстандартметрологія" Наталія Коновець.

Якісний = корисний

Для багатьох із нас чай – повсякденний напій. Чорний, зелений, червоний… Із бергамотом, шматочками фруктів чи пелюстками квітів. Кожен вибирає свій смак. Проте лише якісний чай є корисним для організму.

Дуже смачним є листковий чай, що продається на вагу. Купуючи його, ми маємо змогу детально розглянути чаїнки. У якісному чаї вони приблизно однакові за розміром та формою, мають досить однорідний колір.

При заварюванні листочки якісного чаю розкриваються, видно, що у них зубчасті краї.

Не соромтеся понюхати чай перед купівлею. Якщо відчувається запах прілі, цвілі, варто відмовитись від такої покупки. Адже у чаї, який зберігався у неналежних умовах або понад термін придатності, утворюються отруйні речовини – афлатоксини. Вони в надають продукту запаху цвілі. Вживати такий чай, особливо часто та натщесерце, шкідливо для організму.

Чай в упаковці

Найчастіше ми все ж купуємо чай не ваговий, а у пачці. І не можемо побачити його у магазині. Як же вибирати у такому випадку?

Звертаємо увагу на упаковку. На пакеті має бути написано вид, сорт чаю, стояти товарний знак та реквізити виробника продукції. А також – дата виготовлення чаю, термін придатності (зазвичай не більше 3 років).

Тут є одне велике "але". Терміном виготовлення зазвичай називають день, коли чай був упакований, а не день його збору. До розфасовки чайні листки можуть роками припадати пилом на складах. На жаль, перевірити цей показник до купівлі неможливо.

Проте вдома, при заварюванні, досить легко переконатися, що куплений чай насправді свіжий. На такому чаї через дві-три хвилини після заварювання з’явиться легка пінка.

Якщо її немає – листки було зібрано більш ніж два роки тому, а отже, термін придатності чаю до споживання уже минув. Про "другу свіжість" свідчить також запах прілого сіна, сухої трави та інші невластиві чаю аромати.

Аби не потрапити на неякісний продукт, краще вибирати чай торгівельних марок, що давно працюють на ринку і мають гарну репутацію.

Зручні пакетики

Часто ми користуємося чаєм у пакетиках. Адже це зручно, наприклад, на роботі. Не потрібен ні заварний чайник, ні час на приготування. Проте репутація такого чаю дещо сумнівна. Деякі несумлінні виробники розфасовують у пакетики не справжні листочки, а відходи чайного виробництва.

Як перевірити, чи якісний чай ви купили?

Спосіб перший – витягніть усі пакетики з пачки і подивіться на дно. Якщо на ньому є чайний пил, то скоріш за все у пакетиках – відходи, а не смачний чай.

Спосіб другий – залийте пакетик чаю холодною водою. Вона одразу набула коричневого кольору? Це означає, що у продукті є барвник. Ним досить часто приховують ерзац.

І третій спосіб – додайте до чашки завареного напою скибочку лимону. Справжній чай при цьому світлішає, підробний – лишається таким же темно-коричневим.

Чи можна поскаржитися?

Якщо ви протестували чай і переконалися у його низькій якості, то, за законом, маєте право звернутися з претензією до магазину. При цьому треба мати касовий чек і письмово викласти суть скарги.

У разі відмови ви можете звернутись до управління у справах захисту прав споживачів. його фахівці повинні протягом місяця розглянути скаргу і провести відповідну перевірку.

Прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить