Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає

Опубликовано: 16 ноября 2015
Просмотров: 2337

Всі ми знаємо багато всяких речей, але деякі з фактів, які, в принципі, ми повинні знати, залишаються як би "за кадром".

Іноді так трапляється тому, що людина просто не цікавиться деякими речами, а іноді - тому, що століттями існують помилки про деякі напрями науки, або певні періоди, в які всі ми віримо.

У цій збірці зібрані різні факти, які будуть цікаві багатьом.

Найбільші живі організми

Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає

Думаєте, це блакитний кит? Диплодок (величезний динозавр, який жив раніше)? Тираннозавр Рекс? Ні. Це також і не секвойя найбільше дерево у світі.

Насправді найбільший живий організм - це гриби. Вірніше, не самі гриби, це всього лише плодові тіла, як би орган розмноження, а міцелій, який іноді називають ще "грибниця". А ось міцелій і є тим самим живим організмом, який перевищує розміри будь-яких тварин і рослин. При цьому найбільший міцелій - у грибів виду "Armillaria ostoyae", тобто опеньок звичайний.

Наприклад, в Орегоні є міцелій, розмір якого перевищує...890 гектарів! При цьому вік такого міцелію складає від 2 до 8 тисяч років. Дослідники виявили, що всі опеньки, які ростуть у Національному заповіднику США Малур, є частиною одного гігантського організму, який охоплює величезну частину території лісу.

Число Звіра


Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає


Так-так, всі ми з дитинства чули, що "Число Звіра є 666". І до цих пір будуються прогнози деяких "провидців" на основі цього числа. Пам’ятається, шляхом складання і віднімання номерів букв алфавіту в імені Наполеона Бонапарта, наприклад, "нумерологи" отримували якраз 666. Та і зараз, можете собі уявити, в Європарламенті засідає рівно 666 депутатів! Який жах, світ наближається до загибелі!

Але ні, все не так. Річ у тому, що число 666 отримано з останньої книги Біблії, Одкровення Іоанна Богослова або "Апокаліпсис". Там це число згадується. Проте ще в 2005 році знайдено найбільш стародавній екземпляр "Апокаліпсису", якому вже близько 1700 років. І що ж виявилося? "Число звіра" зовсім не 666, а 616. 666 - друкарська "помилка" когось з писарів-ченців, які розмножували Біблію, переписуючи її багато разів.

Плоска Земля

Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає
Чомусь у школі нас вчать, що в середні віки люди вірили в те, що Земля - плоска. Насправді - це міф, причому міф такий давній і безглуздий, що викликає здивування масштаб його розповсюдження.

Насправді цей міф виник десь в 1820-х роках, після виходу частково фантастичного твору "Історія життя і подорожей Христофора Колумба", в якому біографія цієї, без сумніву, великої людини, була переважно придумана і прикрашена. Саме у цій книзі мовилося про те, що Колумб почав свою подорож не тільки для того, щоб знайти морський шлях до Індії, але і для того, щоб довести, що Земля не плоска.

Насправді це було відомо ще в античності, а в християнські часи люди погодилися з сферичною формою Землі, починаючи з 4-го століття нашої ери. У багатьох країнах того часу вчені приходили до цього висновку завдяки проведеним математичним обчисленням і простому спостереженню.

Метелик і вогонь


Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає
Скільки віршів і пісень складено на цю тему, не порахувати. Метелики і вогонь - це поширений штамп, і всі ми бачимо, що метеликів дійсно приваблює вогонь, наприклад, свічки. Але чому? Зовсім не світло і не тепло манить нічних метеликів.

Річ у тому, що ці комахи частково орієнтуються по місяцю (нічні комахи) або за сонцем (денні), і вогонь свічки просто плутає "компас" нещасних комах. В результаті вони летять на вогонь, і так, згорають. Правда, не всі.

Найсухіше місце на планеті


Декілька цікавих фактів, про які мало хто знає
Це зовсім не Невада і не Сахара. Це навіть не Гобі. Насправді, найсухішим місцем на Землі є Антарктика. Деякі частини цього регіону не бачили дощу протягом двох мільйонів років.

Звичайно, в Антарктиці багато льоду, але якщо слідувати розумінню терміну "пустеля", ми дізнаємося, що так називається регіон, де опадів менше 254 мм на рік. У Сахарі - 25 мм, в Арктиці, в середньому, приблизно стільки ж (звичайно, не у всіх регіонах Арктики йде дощ у весняний час, але дощі там випадають). А ось в Антарктиці ніколи не йде дощ, і його там не було вже багато тисячоліть.

 


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить