У перший день зими...

Опубликовано: 01 декабря 2016
Просмотров: 1472

1 грудня - історія та сьогодення

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Рівень інформованості населення, за даними соціологічних зрізів зростає, але не відстає і рівень захворюваності.

На сьогоднішній день Україна має найвищий рівень поширеності ВІЛ серед дорослих у Європі та Центральній Азії!

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії.

Число хворих на ВІЛ в 2011 р. скоротилося до найнижчого рівня за останні 14 років. Такі дані містяться в черговій доповіді ООН.

Згідно з новою доповіддю ООН, ряд заходів, прийнятих за останнє десятиліття для боротьби із захворюванням, привів до того, що число хворих на ВІЛ скоротилося на 20% з 1997 р., в даний час число ВІЛ-інфікованих складає 34 млн осіб.

Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання в Європейському Союзі і країнах, що межують з ним, страждає молодь.

В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття загрожує існуванню людства ...
 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ / СНІДу. Всесвітній день день боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1-го грудня, служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля направлені на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ / СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ / СНІД.
 
Символом боротьби з СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім’я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.

1 грудня День працівників прокуратури України

З огляду на роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.

 
Цей день в історії...
 
2013 — В річницю Референдуму про суверенітет 1991 року на Майдани і вулиці Києва вийшли, за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 млн. протестувальників. Революція гідності набирала обертів.

1991-йбільше 90 % відсотків з 32-х мільйонів громадян України, що взяли участь у Всеукраїнському референдумі, висловилось за незалежність своєї країни.

Одночасно з референдумом проводились і вибори Президента, на яких перемогу здобув Леонід Кравчук. За нього проголосувало більше 61 % виборців. Демократична опозиція колишньому чільному функціонеру Компартіїне змогла виробити єдиної виборчої стратегії, і найбільш реальний суперник Кравчука, лідер Народного Руху України В. Чорновіл отримав підтримку 7,4 мільйонів виборців (23,3 %). 5 грудня на урочистому засіданні Веровної ради Л. Кравчук склав присягу народові України. Цього ж дня Головою Верховної ради обрано Івана Плюща.

1990 — Під дном Ла-Маншу зустрілися британські та французькі будівельники, які з двох кінців прокладали перший в історії підземний тунель через цю протоку між Британією та Францією.

1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

1887 — на сторінках повісті англійського письменника Артура Конан-Дойля "Етюд у багряних тонах" вперше з'явився популярний літературний персонаж — приватний детектив Шерлок Хомс.

1981 — На Чорнобильській АЕС став до ладу 3-й енергоблок потужністю 1 млн кВт.

1959 — 12 країн (Аргентина, Австралія, Бельгія, Великобританія, Чілі, Франція, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, ПАР, СРСР і США) підписали у Вашингтоні договір про мирне наукове використання Антарктиди.

1956 — Початок кубинської революції: Фідель Кастро із своїми прибічниками таємно повернувся з еміграції на Кубу на борті яхти «Ґранма».

1921 — Відбувся перший політ дирижаблю, наповненого гелієм (С-7 фірми «Гуд'їр»).

1913 — На заводах Форда (США) ввели безперервну складальну лінію (конвеєр), з якого через кожні 2 години 38 хвилин став сходити автомобіль.

1891 — Американець Джеймс Нейсміт вигадав баскетбол.

1878 — в Білому Домі (Вашингтон) встановлено перший телефон.

1863 — на 5-му засіданні представників перших футбольних команд Англії прийнято рішення заборонити футболістам бігати полем з м`ячем у руках.

1835 — Побачила світ перша книга казок видатного датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

1783 — Перший політ людини на повітряній кулі, наповненій воднем. Це здійснив у Парижі французький фізик Жак Александр Сезар Шарль. Під час двогодинного польоту в гондолі кулі разом з Шарлем перебував його напарник Робер.

1408 — татарський хан Єдигей взяв в облогу Москву.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить