Запрошуємо на фольклорне свято

Опубликовано: 02 марта 2016
Просмотров: 526

4 березня о 13:00 в Козелецькому районному будинку культури відбудеться святковий концерт "Мамо, матусю, я вами горжуся" з нагоди Міжнародного жіночого дня. Вхід вільний.

6 березня об 11:00 біля Козелецького РБК розпочнуться проводи зими. Тож запрошуємо на фольклорне свято "Масляну зустрічаємо - зиму проводжаємо!".

У програмі: святковий концерт, дитячі ігри, перетягування канату, чай, кава, млинці та багато іншого.


 Довідка:

Масляна в 2016 році починається 7 березня і триватиме цілий тиждень, аж до 13 березня.

Ще одна назва Масляної — Сирна седмиця, так як в ці дні, православні готуються до Великого посту, який починається після Масниці (див. календар церковних свят та постів 2016 рік ).

Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, тоді поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.

За повір’ям, чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік.

Масляна буде поділятися на два періоди: вузьку Масляну і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга починається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить