Козелецька автостанція - закрита (відео)

Опубликовано: 28 апреля 2016
Просмотров: 815

Одна з найболючіших проблем для Чернігівщини — пасажирські перевезення. Область посідає друге місце в Україні за територією і одне з останніх за кількістю населення. Перевізники нерідко відмовляються від маршрутів через їх низьку рентабельність, адже дороги розбиті, а кількість пасажирів мала.

Бодай якось перевіряти кількість пасажирів можуть автостанції, але (от біда!) на Чернігівщині вони стрімко зникають.

Малих автостанцій у селах і вдень зі свічкою не відшукаєш. Так на додачу до цього почали закриватися й станції районного масштабу. Перша в Козельці. Чому так сталося і хто нестиме відповідальність за саботаж роботи транспортної системи області, спробували розібратися наші журналісти.

Козелецька автостанція — вузлова, раніше з неї відправлялися автобуси у чотирьох напрямках: на Київ, Ніжин, Бобровицю та Десну. Тепер не йдуть нікуди — бо автостанцію закрили. А жителям району доводиться грати в рулетку: шукати на стовпі приблизний (бо його ніхто не контролює) розклад руху транспорту і чекати з «моря погоди»: заїде сюди а автобус чи ні. Поки що, на щастя, за’їзджають.

Відеосюжет Чернігівської обласної Державної телерадіокомпанії

Валентина Кузьменко — жителька с.Савинка (Козелецький район):

«- Під’їжджає, забирає, а автостанція закрита повністю.

-Тобто квитків вам ніхто не дає?

-Нє-нє-нє, хоть так їздили — ніхто не дає до Козельця. Може далі дають, а до Козельця ніхто ніколи не дає, і кажуть, людей немає, а в автобусі люди є».

Хто тепер контролюватиме, є люди в автобусі чи немає, невідомо, бо ж з 22 березня двері автостанції замкнені. А оголошення на дверях говорить, що в тому винуваті сусіди станції — супермаркет «Фора», бо їх клієнти порушують правила безпеки на платформі.

Варто зазначити, що автостанція ще з 2008 року межує з магазином. Практично вся територія колишнього автовокзалу знаходиться в оренді у супермаркету. Юрій Заславський, перший заступник голови Козелецької райдержадміністрації: «У 2008 році була реалізована частина автостанції. Торгове підприємство «Гармонія» — це «Фора», торгова сєть «Фора». І було прийнято рішення управлінням автостанції відмовитися від земельної ділянки на користь «Фори» цієї. І земельна ділянка знаходиться зараз в оренді у «Фори». Вся земельна ділянка, за винятком п’ятна забудови частини автостанції».

От супермаркет і вирішив розширити торговельний зал та перенести вхід на інший бік, якраз зі сторони платформ. Керівництво станції заявило, доки вхід не перенесуть на старе місце, автостанція працювати не буде. Буцімто і покупці з магазину, і пасажири мають усі шанси втрапити під колеса.

А от у «Форі» такої загрози не бачать, принаймні таку позицію висловило керівництво супермаркету, відповідаючи на запит нашої редакції: «Магазин знаходиться в орендованому приміщенні, перед укладенням договору оренди документи щодо приміщення перевірялись, в наявності є схема організації дорожнього руху, погоджена з управлінням ДАІ УМВС України в Чернігівській області, відповідно до якої і організовано дорожній рух. Керівництво «Фори» виїжджало в Козелець на місце розташування магазину та впевнилось в відповідності організації дорожнього руху схемі, погодженій управлінням ДАІ УМВС України в Чернігівській області».

З такою позицією не зовсім погоджуються водії рейсових автобусів, які все ще заїжджають на закриту автостанцію, аби на звичному місці забрати своїх пасажирів. Віктор Іванець, водій рейсового автобуса: «Буденного дня тут більш-менш нормально в’їжджати. А якщо тут якийсь празник чи вихідний день, то дуже важко. Легкові машини тут ставлять прямо на платформу. Буває, що нема де заїхати, стать автобусу».

В райадміністрації кажуть, зі своєю проблемою виходили і на обласний рівень — зверталися в прокуратуру з приводу законності оформлення земельної ділянки, збирали комісію в облдержадміністрації, але проблема так і залишається без вирішення. А підприємці і надалі продовжують стояти на своєму. Юрій Заславський: «Вимога управління автостанції, щоб «Фора» повернула вихід в раніше існуючий. А «Фора» відмовляється категорично, мотивуючи тим, що це порядку 700 тисяч грошей, повернення входу у первоначальний вхід. І що з боку «Фори» вони нічого не порушили, вони у правовому полі діяли».

Двічі збиралась громадська група, останнього разу прийняли рішення попросити селищну раду внести розгляд спірного питання на сесію. Селищна рада, яка сама того не очікуючи, багато років тому заварила цю кашу, тепер також, як може, намагається вирішити конфлікт. Кажуть, листи пишуть, вмовляють, але толку з того мало. Світлана Адаменко, секретар Козелецьколї селищної ради: «Виносилося це питання на виконком селищної ради. Ну, виконком тільки за те, щоб автостанція працювала. Звернулися з листом до керівництва Чернігівського АТП 17499 про те, щоб залишили цю автостанцію. Ну, на даний час відповіді не одержали».

Ми також спробували поспілкуватися з директором Чернігівського обласного підприємства автостанцій Павлом Шуманом. Три дні поспіль дзвонили — керівника на місці не було. Вирішили приїхати особисто, але намарне.

І поки два приватні суб’єкти господарювання «впираються рогом» в свої принципи, жителям Козелецького району доводиться поневірятись по приватних маршрутках, без гарантій дістатися, куди їм треба. А то й гірше — йти на трасу, ловити попутку і щораз грати в «руську рулетку» – повезе з водієм чи ні. Тетяна Коханенко, жителька селища Козелець «Дитина учиться у Чернігівському університеті на фізматі. У нас проблема. 2 маршрутки вчора пройшли, ніхто нас не забрав. Ми виїжджаємо своєю машиною на трасу і знову, уже 4 маршрутки проїждждає «Київ-Чернігів»і ніхто не становиться. Останавлюється часник і ми в страхє — отдать дитину чи не отдать в чужі руки?»...

Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія 

chodtrk.com.ua

 


Комментарии  

0 #1 Сумуючий 28.04.2016 09:58
Я дивуюсь...
У нас є влада, чи її нема?
Якщо дивитись на відео, на розїдені свинячі морди її представників, то бачу що є. А якщо подивитись на результати вирішення будь-яких справ, то я не бачу влади. Одні імпотенти, які нічого не можуть вирішити.
Мабуть справа в тім що так називаєма "влада" і є цей самий бізнес...
Виходить так, що одну-однісіньку на район Автостанцію можна закрити, а от "курятник-магаз ин" яких у нашому містечку вже не один десяток, закрити його це неможливо.
Спекулятивний бізнес, який абсолютно нічого не производить, живе за рахунок купив-продав, захопив владу. З такою філософією життя ми далеко не підемо. Все поставлено з ніг на голову.
Світом править виробник, а не спекулянт-росто вщик.
Цитировать
0 #2 Новий 21.05.2016 00:07
Перони на автостанції плачуть по подібним табличкам але з дописом "Місце для паркування тільки автобусів, або представників ЛГТБ" http://bdzhola.com/news/najkraschij-sposib-pozbavitisja-vid-ljudej-jaki-ne-znajut-de-mozhna-parkuvatisja-foto, а їх також зустрічають активісти і радісно клеять на авто наклейки або прив'язують колорадські стрічки, адже своїм хамством паркування на пероні там де автобуси, вони від хамовитих ЛДНР нічим не відрізняються чи не так? Якщо місцева влада та Гаї (чи як воно зараз там називається) сліпі та безсилі....
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить