Іноземні фермери на Козелеччині

Опубликовано: 18 мая 2016
Просмотров: 555

На землях біля сіл Косачівка, Лошакова Гута, Бір, Тужар (Косачівська сільрада Козелецького району) ТОВ «Лошакова Гута» планує вирощувати картоплю.

Це українське підприємство з іноземними інвестиціями. Зареєстроване у Лошаковій Гуті. На цьому настояла місцева влада. Створене спільно з ірландцями, британцями та американцями.

Розповідають, що це фермери, які мають спільний бізнес.

— Приїздили у Косачівку ще перед Новим роком, — каже голова Козелецької райдержадміністрації Володимир Швед. — Брали зразки грунту, аналізували його. Пообіцяли селянам 5,5 відсотка на паї, а також 200 гривень при укладанні договору. У перший рік, згідно із соціальною угодою, пообіцяли виплатити 250 тисяч гривень на соціальну сферу. Потім — до 500 тисяч гривень щорічно. Протягом п’яти років планують побудувати картоплесховище та підприємство з переробки картоплі. Інвестують у виробництво 5 мільйонів євро. Виготовлятимуть заморожені напівфабрикати з картоплі. Укладання договорів із селянами у процесі реєстрації. Воно почалася у березні.

— Як іноземці вийшли на землі, що гуляють?
— Через народного депутата Олега Дмитренка (він член групи міжпарламентських зв’язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. — Авт.).

Підприємство планує набрати оберти на 5-6 рік виробництва. Протягом цього часу — обробляти землю, дотримуючись сівозміни. Поля запущені, на них буяють бур’яни.

— Раніше землі наших селян були в оренді Центру промислового кролівництва (розташований на Київщині), — говорить косачівський сільський голова Світлана Савенок. — 118 паїв, кожен пай — 2 або 2 з хвостиком гектари. Паї спочатку оброблялися, на них вирощували корми, сіяли технічні культури, кукурудзу. Потім нічого не сіяли. Бо центр кролівництва занепадав.

Усього по сільраді 870 паїв. Чи не половина власників уже померли. Виготовлено 420 земельних актів. Решта документів — або в стані оформлення, або тільки сертифікати, або не витребувані паї.

— Ірландці картоплю вже посадили?
— Зараз дискують землю. Планують у цьому році посадити 40 гектарів картоплі на насіння.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №19 (1566)


Комментарии  

-1 #1 сумуючий 19.05.2016 12:14
Я вже відчуваю, як місцеве населення Косачівки і навколишніх сіл радіє щастю яке несподівано прийшло до їхніх осель.
Щось подібне я бачив в далекій країні Бразілії.
В основному, це країна аграрного виробництва, середня зарплата якої приблизно 300-320 американських долларів. Але рівень безробіття, особливо у сільській місцевості, ще більший ніж у нас. Правда сільського населення в Бразілії набагато менше ніж у нас, в Україні.
Так от, якщо поговорити з місцевим населенням, там теж сподівались що з приходим іноземних агро-транснаціо нальних компаній місцеве населення отримає роботу і буде працювати на рідній землі. Аренда землі в Бразілії не пішла, тому що цю землю можна було спокійно без проблем купити.
Виявилось, що сподівання місцевого населення було марним. З приходом великих агро-компаній, прийшла на землі Бразілії і велика високопродуктив на техніка, для якої не потрібно багато людей. Одним словом проблему безробіття в сільскій місцевості це не вирішило.
Продуції на місцевих ринках -завал, яку не в змозі купити місцеві жителі. Ціна кусається...
Кілограмм картоплі - 1.3-1.5$, помідорів - 2$, огірки -1.1 -1.3$. І це типові американські овочі!
Яблука, груші (2.0-2.6$) дорожчі ніж цитрусові, які валяються, гниють на узбіччі доріг.
Творог - 0.6$, м'ясо в Бразілії, це національна продукція, коштує- 1.0-1.5$.
Але все це не взмозі купувати місцевий житель.
Всю цю продукцію вивозять в Европу і в Америку.
Так що думаю радіти місцевому населенню Косачівки ще зарано, особливо у наших умовах...
Цитировать
+1 #2 Lana 20.05.2016 00:42
Пане Сумуючий, ну звідки такий постійний скептизм та песимізм у Ваших коментарях?
Нічого не робиться - погано, робиться - теж погано...
Хоча... Важко все-таки з Вами не погодитись! Так як в нашій країні все робиться (через одне місце) - ніякого оптимізму не напасешся!
А можна ж стати ще одним економічним дивом світу! Можна! Українці - розумна нація! Та комусь явно не вигідно допустити такого дива...
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить