Екологічна катастрофа на річці Остер

Опубликовано: 05 июля 2016
Просмотров: 911

Шановні жителі району!

У зв’язку з відсутністю встановлення причин масової загибелі риби та погіршенням якості води в річці Остер у межах Козелецького району рекомендуємо вам утриматися від купання, вилову риби, придбання риби на стихійних ринках та використання річкової води в господарських цілях, наприклад, випоювання худоби.

 Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки Козелецької райдержадміністрації


Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

04 липня перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Заславський провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Участь у нараді взяв голова райдержадміністрації Володимир Швед, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Михайло Ковалівський, керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, представники санепідемстанції, ветеринарної медицини, водного господарства, правоохоронних органів району, Козелецького РВ УДСНС України у Чернігівській області.

Члени комісії обговорили ситуацію, що склалася внаслідок масової загибелі риби в річці Остер на території району. Присутніх було поінформовано, що з метою з'ясування причин загибелі риби працівники міжрайонного відділу «ДУ Чернігівській обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» відібрали проби води для встановлення їх відповідності безпечним санітарно-епідеміологічним нормам згідно з лабораторними дослідженнями (результати експертизи очікуються 4 липня); працівники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області відібрали проби води для встановлення можливого забруднення її шкідливими хімічними або біологічними речовинами (результати експертизи очікуються протягом 20 діб).

Як повідомив Юрій Заславський, нині в області проводяться роботи щодо встановлення можливого джерела забруднення, наслідків події та шкоди завданої довкіллю, а райдержадміністрація направила листи до відповідних органів з проханням встановити причини масової загибелі риби та повідомити про ступінь загрози здоров'ю та життю людей з метою подальшого вжиття необхідних заходів.

На засіданні було вирішено вжити заходів з вилову та утилізації мертвої риби, заборони реалізації риби на базарах і стихійних ринках району; залучити голів територіальних громад, територією яких протікає р.Остер, до надання відповідних технічних засобів для вилову риби та щодо інформування місцевих жителів про необхідність тимчасового обмеження використання річкової води в господарстві, купання та вилову риби у річці; розмістити відповідні повідомлення в районних засобах масової інформації.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату

Козелецької райдержадміністрації


Офіційна версія

У річці Остер замор викликали природні процеси

22-23 червня в річці Остер на території Ніжинського та Носівського районів були виявлені зміни кольору води та наявність стороннього запаху. Станом на 1 липня аналогічна ситуація спостерігається на території Козелецького району.

З метою встановлення причин змін водного об’єкту, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області проведено обстеження русла річки Остер та відбір проб води на території Ніжинського, Носівського та Козелецького районів.

При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено.

В результаті проведених гідрохімічних досліджень спостерігається збільшення вмісту заліза загального, фосфатів, а в деяких пробах азоту амонійного та показника хімічного споживання кисню, який свідчить про наявність органічного забруднення.

Відповідно до результатів перевірки та проведеного інструментально-лабораторного контролю, враховуючи протікання природних процесів, а саме попереднє тривале проходження зливових дощів, відбулося підвищення рівня ґрунтових та поверхневих вод. Зазначаючи те, що водойма протікає серед заболоченої місцевості разом з атмосферними опадами по рельєфу місцевості до річки потрапляє болотна вода з рештками рослинного детриту та надходять дощові змиви з сільськогосподарських угідь, що характеризується низьким вмістом розчиненого кисню та підвищенням концентраціями по фосфатній та азотній групах.

Ситуація ускладнюється процесами «цвітіння та розвитком синьо-зелених водоростей, при відмиранні яких виникає кисневий дефіцит та виділяються токсини.

Щодо появи на поверхні води плям рудого кольору, відмерлих решток субстрату, то вони носять природний характер і повторюються періодично з настанням теплого періоду. Їх причиною є розвиток та інтенсивний фотосинтез нитчастих водоростей, особливо у прибережній зоні чи мілководних затоках. Це явище має назву «пінистий детрит» і є частиною процесів самоочищення водойми.

Значне підвищення температури навколишнього середовища спричинило підвищення температури води в водоймах, в «застійних» місцях температура води піднімалася вище позначки 30 °С, що на фоні низького вмісту кисню викликало інтенсивні процеси гниття. Вищезазначені фактори посприяли виникненню заморних явищ з подальшою загибеллю живих водних ресурсів.

Насьогодні Держекоінспекцією проводиться посилений контроль за гідрохімічним станом водних об’єктів області.

За повідомленням Державної екологічної інспекції

в Чернігівській області


Інша точка зору

Друзі, з вашою допомогою справа рухається. Клерки "на вухах", ЗМІ нас бачать: 1+1 відзняли сюжет, зараз прибули з Інтеру, телефонували з України. Я буду повідомляти про ситуацію коли доберуся до розетки, бо акумулятори не витримують.

Анатолій Гуц

Спільнота "Врятуємо річку Остер": https://www.facebook.com/Osterriver/?notif_t=fbpage_fan_invite&notif_id=1467640702743474

Вечірній звіт по ситуації навколо річки Остер:

Дали інтерв'ю каналам 1+1 та Інтер, газеті Чернігівщина, дивіться ввечері новини. Журналісти взяли пробу води на аналіз, щоб спростувати офіційну версію, яку нам впарює обласне управління екології- задуха, цвітіння водоростей.

Додам ще, аналіз води відправили в Київ, і що ви думаєте, ім зверху спустили вказівку не давати нам ОФІЦІЙНІ результати!!!!! Але фіг вони вгадали...чекаємо, що скажуть журналісти, вірю що екологи не викрутяться.

На Фейсбуці викладаю офіційні сайти, які про нас пишуть.

Ще додам, Анатолій Гуц, місцевий адвокат, подав заяву в поліцію 2 липня, сьогодні тільки відкрили кримінальну справу по масовій загибелі риби. Ну це вже маленька перемога.

Козелецький селищний голова подав заяву в прокуратуру, щоб почали розслідування злочину.

Моя суб'єктивна думка, це ж скільки проплатили, щоб тримати на уздечці всю область? Неофіційних версій катастрофи багато, але я прибічник версій з доказами.

Батьки жалілись, що деякі діти потруілися водою з річки. Батьки теж якісь безвідповідальні, що відпускають дітей купатись.
На пляжі вивіска про заборону купатись.

Тепер мене хвилює інше, як же тепер врятувати нашу річку?

Друзі, прошу підключайтесь, розповсюджуйте інфу, не дайте іі замовчати.

На фейсбуці Анатолій Гуц викладає відеозвіти за кожен день.

Ирина Санченко


Сюжет телеканалу Інтер

 


Комментарии  

+4 #1 Сумуючий 05.07.2016 11:07
Мене ніскісінькі не здивувало, що за Офіційною версією: "При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціоновани х скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено." У всьому винні "зелені" водорослі і "дурнопахнущая" вода в річці Остерка.

А вже-ж, щоб побачити викиди в нашу річку, потрібно цьому жителю преисподней, "Вію" допомогти відкрити очі, прикриті вічнозеленими долларовими віками, сам він цього зробити не може.
Авторам офіційного висновку, потрібно кожен раз приймати ароматизований освіжаючий душ після наближенния і контактів з цим персонажом. Тому що "дурнопахнущая" атмосфера навколо нього це не видумка, це так і є.
І тому не диво, що після контактів з цим жителем преисподней, все буде смердіти. І висновки цих комісій, теж...
Цитировать
+2 #2 chubays 05.07.2016 12:41
Буде так само, як і з автостанцією: збереться комісія, прийме рішення про створення комісії по усуненню недоліків, яка повинна буде розробити кроки по подоланню проблеми і відзвітуватись через пів року." На цьому все й затихне.
Наскільки мені відомі дві керуючі особи: заступник голови райради та голова Козелецької селищної ради, їм пох на всі проблеми населення, окрім тих де можна "погріти рученята".
Цитировать
+2 #3 chubays 05.07.2016 13:50
От підараси, от по іншому не назвеш. Ось відповідь держ. екологічної інспекції http://www.dei.gov.ua/2012-01-22-11-53-44/2012-01-22-11-47-42/golovni-novini/3181-veliki-problemi-malovnichoji-richki-oster.html

мало того, що хімічного втручання не встановлено, так вони ще й звинувачують населення, яке має поруч з водоймою свої огороди, що це вони забруднили води, тим що обробляють свої ділянки.
Блядь, от як в таких умовах не взяти зброю до рук і не вчиняти самосуд. В нашій країні закон працює тільки для тих то платить зеленими, простому населенню тільки й залишається, що розгрібати те лайно, що їм на голоду зливають.
Цитировать
0 #4 вася 11.07.2016 12:28
можна подумати,що раніше не було дощів і жаркої погоди і риба не дохла. дохла ще й як,але ж хоч вода чиста була,жаби квакали і раки не лазили здихати на берег. тут щось не чисте. може хочуть потруїти жителів? бачте,загрози жителям києва нема. а про жителів інших районів нічого не сказано...
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить