Створення п’яти госпітальних округів

Опубликовано: 07 октября 2016
Просмотров: 584

...передбачається створення міжрайонних акушерських відділень, центрів надання спеціалізованої кардіологічної допомоги, та лікувально-діагностичних центрів...

Перспективи реформування медичної галузі області було обговорено вчора на розширеному засіданні колегії Чернігівської обласного Управління охорони здоров’я.

Заслухавши виступ кандидата медичних наук, доцента кафедри управління охороною здоров'я Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка Валерія Бугра, доповідь начальника Управління Петра Гармаша, виступи членів колегії та головних лікарів, учасники засідання визнали необхідність упорядкування мережі лікарняних закладів, скорочення ліжкового фонду, створення госпітальних округів.

Такої ж думки дотримується і заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, яка взяла участь в роботі медичної колегії.

— Лікарі віддають всю свою душу, весь свій професіоналізм, щоб повернути і зберегти здоров’я людей. Проте цього недостатньо, — зазначила Наталія Романова. — На жаль, фінансування медицини у нашій країні не на тому рівні, якого потребує галузь.

За інформацією заступника голови ОДА, невеселі прогнози і на рік наступний: проектом бюджету передбачено фінансування лише 47% медичних потреб. Таким чином держава вимагає оптимізації мережі медичних закладів, скорочення ліжкового фонду. Адже, якщо в середньому по Україні на кожні 10 тисяч населення припадає 72,35 лікарняного ліжка, то на Чернігівщині ця цифра становить 99,59.

Проте, переконана Наталія Романова, головна мета реформи й пріоритет держави — підвищення, передовсім, якості надання медичних послуг населенню. Людина має проходити обстеження й лікування там, де є не лише висококваліфіковані фахівці, а й сучасне медичне обладнання. Тож питання реформування цієї системи надзвичайно актуальне.

Як поінформував Петро Гармаш, для мереж лікарень регіонів області пропонується три рівня надання стаціонарної допомоги: лікарні інтенсивного лікування першого (базового) рівня (переважно планового лікування), регіональні лікарні інтенсивного лікування другого рівня (у обраних географічних центрах регіональних округів) та обласні лікувально-діагностичні центри.

В області пропонується створити п’ять регіональних медичних округів, які матимуть збалансовану кількість ліжок різного профілю, розташованих в місцевих та регіональній лікарнях в залежності від матеріально-технічної бази, кадрових ресурсів та місцезнаходження. Центри таких округів міститимуться у Чернігові (№1 та №2), Ніжині, Прилуках та Мені.

Крім того, передбачається створення міжрайонних акушерських відділень, центрів надання спеціалізованої кардіологічної допомоги, та лікувально-діагностичних центрів.

Фінансування регіональних медустанов здійснюватиметься за допомогою міжбюджетних трансфертів.

В Управлінні охорони здоров’я ОДА працюють над деталізацією реформи та над проектом відповідного розпорядження голови облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

Чернігівської облдержадміністрації


Комментарии  

0 #1 Сумуючий 13.10.2016 11:20
А ви їх дустом не пробували...?
Дустом їх..., дустом...
Взагалі ця проблема потребує комплексного вирішення і деякі кроки для цього останнім часом робляться в нашій країні.
Всі "реформи" наших хазяїв життя спрямовані на те щоб щось від нас відібрати. То підвищити пенсійний вік, щоб як мога більшому проценту населення відібрати можливість отримати свою зароблену пенсію. То придумують нові налоги, щоб відібрати останні копійки з злиденних людських кишень. Ось тепер діло дійшло і до медичної "реформи"....
І знову-ж таки ця реформа заключається в тому, щоб відібрати, забрати, передати і т.інш.
Не буду претендувати на лаври Нострадамуса якщо скажу, що і ця медична "реформа" людям не покращить медичного обслуговування.
Тому що це не реформи...
Реформи це тоді коли для людей відкриваються нові горизонти, нові можливості реалізації творчого покладання своїх здібностей, рук в кінці-кінців. Реформи, це тоді коли людина звільняє свій творчий потенціал від стримуючих факторів.
Все інше це не реформи...
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить