Опис землі Козелецької

Опубликовано: 02 мая 2012
Просмотров: 2521

Історична література... Комусь цікава, для інших нудна, одних захоплює, а деякі навіть не візьмуть її до рук.

Але коли мова йде про історію рідного краю, зацікавленість зростає в рази. Останнім часом в друк вийшли дві серйозні книги, що детально описують минуле та історію Козелецького району, його населених пунктів та жителів.

Першою мені до рук потрапила книга "Сіверські скрижалі" (Краєзнавчий портрет Чернігівщини). Вона присвячена історії виникнення і розвитку міст і сіл Чернігівської області.

Це видання 2011 року на 648 сторінок та тиражем 1000 примірників за загальною редакцією Віктора Ткаченка видало товариство "Чернігівське земляцтво" в м.Києві

Упорядник-редактор Леонід Горлач, упорядкування та комп'ютерна обробка фотоілюстрацій Леоніда Русича, художнє оформлення і верстка - Т.Колодницької, Н.Грехової, видавець "КП "Редакція журналу "Дім, сад, город".

Книга розрахована на масового читача, студентів на учнів, учителів середніх шкіл, краєзнавців, організаторів туризму. У книзі використано різноманітні джерела архівів, історична література.

Спершу в книзі розміщено опис обласного центру - міста Чернігів, його територія 78 кв.км., кількість населення 297,4 тис.осіб. Окремо поданий матеріал і про два міста обласного підпорядкування:  Ніжин - територія 43,05 кв.км., населення - 76,0 тис.осіб та Прилуки - територія 42,75 кв.км., населення - 59,7 тис.осіб.  Решта 590 сторінок книги присвячені 22 районам області та їх населеним пунктам. Все це щедро приправлено фотоілюстраціями.

Нашому Козелецькому району відведено 28 сторінок. Варто відзначити, що загальна інформація зайняла всього дві з половиною сторінки, а головна увага приділена окремим населеним пунктам району.

В цьому виданні можна знайти коротку але інформативну інформацію про Козелець, Остер, Десну та 40 сіл, які є центрами сільських рад Козелецького району: Берлози, Білейки, Білики, Бірки, Бобруйки, Бригинці, Булахів, Вовчок, Данівка, Євминка, Карпилівка, Кіпті, Короп'є, Косачівка, Красилівка, Крехаїв, Лемеші, Лихолітки, Максим, Морівськ, Надинівка, Нічогівка, Новий шлях, Одинці, Озерне, Олбин, Олексіївщина, Омелянів, Пархимів, Патюти, Петрівське, Підлісне, Прогрес, Пилятин, Савин, Сираї, Скрипчин, Ставиське, Хрещате, Чемер.

По декілька слів, а інколи і абзаців подано також майже про всі села що входять до кожної з цих сільських рад.

Трохи згодом у мене з'явилась можливість переглянути ще одну нову книгу - "Опис землі Козелецької" (науково-популярне дослідження з минувшини рідного краю).

Це видання на 572 сторінки також 2011 року. Тираж, нажаль, в книзі не зазначено. Але наскільки мені відомо було віддруковано всього дві чи три сотні примірників, проте книга має з'явитися у продажу і в електронному вигляді.

Видання здійснено за фінансової та моральної підтримки членів Козелецького відділення Товариства "Чернігівське земляцтво в М.Києві" та практичної допомоги трудового колективу Козелецької районної газети "Новини Придесення". Керівник проекту: В.М. Гудзій, під редакцією В.М.Гудзія та А.Г.Пенського, фотоілюстрації В.С.Квітка, комп'ютерний набір і верстка С.В.Пенська.

Ця книга знайомить з історією населених пунктів сучасного Козелецького району. При її підготовці була використана історична література, архівна та біографічні документи, матеріали з періодичних видань та особистих архівів авторів, свідчення очевидців подій тощо.

Видання розраховане на істориків, краєзнавців, педагогічних, бібліотечних та музейних працівників, а також усіх, кому не байдужа доля рідної Козелеччини.

Дуже радує те, що з книжечок про Козелеччину, на декілька десятків сторінок, фонд історичної літератури нашого краю доріс до Книг (з великої букви) на декілька сотень сторінок.

Руслана Гаврилюк, редактор

Козелецького соціально-інформаційного

інтернет-порталу kozeletslife.com


Комментарии  

0 #1 Светланна 14.05.2015 12:04
Добрый день!
В своей статье Вы написали: "проте книга має з'явитися у продажу і в електронному вигляді".Это о книге "Опис землі Козелецької". Если у Вас сведения о том, что появился электронный вариант? Или может Вы знаете где можно ее приобрести в Киеве или в Украине с пересылкой?
С уважением
Цитировать
0 #2 Ruslana 17.06.2015 11:31
Доброго дня, Світлано!
Вибачте, що не помітила ваш коментар відразу.
Нажаль, мені не відомо де здійснюється на даний час продаж друкованого варіанту згаданої Вами книги.
Щодо електронного варіанту - так, він існує. В ньому книга розділена на дві, приблизно рівнозначні частини, але все відповідає друкованому варіанту - містить всі ілюстрації.
Цитировать
+2 #3 Светланна 21.07.2015 16:33
Добрий день!
Вибачте, тепер я не побачила Вашу відповідь.
Може тоді підкажете, де ж можна знайти електронний варіант? Ну дуже хочеться почитати :)
Дякую!
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить