Для туристів

Опубликовано: 04 мая 2010
Просмотров: 2157

Собор Різдва Богородиці.

„Покорщина”-Садиба Дараганів.

Свято – Георгієвський Монастир.

Увагу туристів привертають собор Різдва Богородиці (XVIII ст., арх.. А Квасов, І.Григорович-Барський), будинок полкової канцелярії Київського полку (XVIII ст.), садиба Дараганів з кам’яницею (XVIII ст.).

Своєю величчю й багатством вражає собор Різдва Богородиці, де у склепі, надякувавшись Богові за щасливу долю своїх дітей, знайшла вічний спочинок Наталка Розумиха.

„Покорщина” - так називають садибу Дараганів (полковника Юхима Дарагана і Віри Розумовської) – також пам’ятка національного значення. Вона включає житловий будинок і кам’яницю. Будинок – один з кращих зразків українського бароко. Придбаний свого часу Наталкою Розумихою до приїзду імператриці Єлизавети, цей будинок приймав сановитих петербурзьких гостей . Відновлення будинку Дараганів та благоустрій території садиби включено до плану реставрації на 2008 рік.

Свято – Георгієвський Маонастир було закладено в 1654 році на честь воз’єднання України з Росією та в ознаменування перемоги над польською шляхтою за наказом Богдана Хмельницького.

Повністю роботи по будівництву та оформленню собору були закінчені в 1770 році. Тоді ж його було освячено на честь святого Георгія Побідоносця та Архистратига Михаїла.

Лемеші - тут збереглися пам’ятки та пам’ятні місця, пов’язані з життям родини Розумовських, що вийшла у великий світ зі злиденного селянського подвір’я . На місці хати, де народились і виросли брати Розумовські (Олексій – став чоловіком російської імператриці Єлизавети, Кирило – гетьманом України) стоїть будівля земської школи (поч. XX cт.), яку в пам’ять про славетних предків в 1911 році збудував один з австрійських нащадків роду – Каміл Розумовський.

Цікавою пам’яткою архітектури є Трьохсвятительська церква (1755 р., арх. І. Григорович-Барський), збудована родиною Розумовських.

Джерело: cult.gov.ua

Детальніше про селище "Козелець", як до нас доїхати, про готелі, заклади харчування, музеї, місцеві пам'ятки та багато іншого:

- Каталог організацій, установ, підприємств

- Стаття "Козелець - перлина Чернігівщини"

- Стаття "Козелець – на півшляху до Києва"

- Стаття "Собор Різдва Богородиці"

- Стаття "Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини"

- Стаття "Покорщина. Збереження та відновлення"


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить